Serfare.com
Take a fresh look at your lifestyle.

Το πρόγραμμα των ελληνικών ομάδων σε ευρωλίγκα και γιούροκαπ!

Οι εκπρόσωποι της Ελλάδας στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις μπάσκετ έμαθαν το πρόγραμμα της πρώτης φάσης των ομίλων σε ευρωλίγκα και γιούροκαπ.

Ο Ολυμπιακός θα υποδεχτεί την Τσεντεβίτα στο Φάληρο, ενώ ο Παναθηναϊκός θα ταξιδέψει στο Κράσνονταρ για να παίξει με τη Λοκομοτίβ Κουμπάν του Γιώργου Μπαρτζώκα

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15-16/10) Ολυμπιακός-Τσεντεβίτα, Λοκομοτίβ Κουμπάν-Παναθηναϊκός

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22-23/10) Λαμποράλ Κούτσα-Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός-Καρσίγιακα

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29-30/10) Αρμάνι Μιλάνο-Ολυμπιακός, Μπαρτσελόνα-Παναθηναϊκός

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5-6/11) Ολυμπιακός-Λιμόζ, Ζιελόνα Γκόρα-Παναθηναϊκός

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12-13/11) Αναντολού Εφές-Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός-Ζαλγκίρις Κάουνας

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-20/11) Τσεντεβίτα-Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός-Λοκομοτίβ Κουμπάν

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-27/11) Ολυμπιακός-Λαμποράλ Κούτσα, Καρσίγιακα-Παναθηναϊκός

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3-4/12) Ολυμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο, Παναθηναϊκός-Μπαρτσελόνα

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10-11/12) Λιμόζ-Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός-Ζιελόνα Γκόρα

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17-18/12) Ολυμπιακός-Αναντολού Εφές, Ζαλγκίρις Κάουνας-Παναθηναϊκός

Το πρόγραμμα του γιούροκαπ

Τους προσεχείς αντιπάλους τους έμαθαν και οι εκπρόσωποι της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διοργάνωσης στο μπάσκετ, με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται τη Σζολνόκι, την ΑΕΚ να φιλοξενεί την Οκτιάμπρ και τον Άρη να ταξιδεύει στην Τουρκία για να αντιμετωπίσει την Τράμπζονσπορ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13-14/10): Τράμπζονσπορ-Άρης, ΠΑΟΚ-Σζολνόκι, ΑΕΚ-Οκτιάμπρ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20-21/10): Άρης-Μπουντούτσνοστ, Ζενίτ-ΠΑΟΚ, Γαλατάσαραϊ – ΑΕΚ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27-28/10): Ούνικς Καζάν-Άρης, ΠΑΟΚ-Μπεσίκτας, ΑΕΚ-Νίζνι

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3-4/11): Άρης-Στεάουα, Αβτόντορ-ΠΑΟΚ, ΑΕΚ-Χάποελ Ιερουσαλήμ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10-11/11): Μπάνβιτ-Άρης, ΠΑΟΚ-Λιέτουβος Ρίτας, Νεπτούνας-ΑΕΚ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17-18/11): Άρης-Τράμπζονσπορ, Σζολνόκι-ΠΑΟΚ, Οκτιάμπρ-ΑΕΚ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24-25/11): Μπουντούτσνοστ-Άρης, ΠΑΟΚ-Ζενίτ, ΑΕΚ-Γαλατάσαραϊ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (1-2/12): Άρης-Ούνικς Καζάν, Μπεσίκτας-ΠΑΟΚ, Νίζνι Νόβγκοροντ-ΑΕΚ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8-9/12): Στεάουα-Άρης, ΠΑΟΚ-Αβτόντορ, Χάποελ Ιερουσαλήμ-ΑΕΚ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15-16/12): Άρης-Μπάνβιτ, Λιέτουβος Ρίτας, ΑΕΚ-Νεπτούνας

loading...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More