Serfare.com
Take a fresh look at your lifestyle.

Euro 2016 Πρόγραμμα – Όμιλοι: Γαλλία-Ρουμανία σηκώνουν αυλαία

Euro 2016 Πρόγραμμα – Όμιλοι: Ποιο το πρόγραμμα του Euro 2016;

Από το πρώτο κανάλι της ΕΡΤ θα μεταδοθεί η πρεμιέρα του Euro 2016 μεταξύ της Γαλλίας και της Ρουμανίας.

Οι «οικοδεσπότες» υποδέχονται το «συγκρότημα» του Άνχελ Ιορντανέσκου στο «Stade de France» στις 22:00 και το πρώτο παιχνίδι του 2016 θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1 σε περιγραφή του Βασίλη Μπακόπουλου. Euro 2016 Πρόγραμμα – Όμιλοι

Συνοπτικά, οι τηλεοπτικές μεταδόσεις των ομίλων του Euro 2016:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ
22:00 Γαλλία – Ρουμανία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου

ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Αλβανία – Ελβετία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
19:00 Ουαλία – Σλοβακία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
22:00 Αγγλία – Ρωσία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη

ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Τουρκία – Κροατία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Περικλή Μακρή
19:00 Πολωνία – Βόρεια Ιρλανδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
22:00 Γερμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη

ΔΕΥΤΕΡΑ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Ισπανία – Τσεχία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη
19:00 Ιρλανδία – Σουηδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
22:00 Βέλγιο – Ιταλία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου

ΤΡΙΤΗ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ
19:00 Αυστρία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Περικλή Μακρή
22:00 Πορτογαλία – Ισλανδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη

ΤΕΤΑΡΤΗ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Ρωσία – Σλοβακία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
19:00 Ρουμανία – Ελβετία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη
22:00 Γαλλία – Αλβανία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου

ΠΕΜΠΤΗ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Αγγλία – Ουαλία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
19:00 Ουκρανία – Βόρεια Ιρλανδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου
22:00 Γερμανία – Πολωνία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Ιταλία – Σουηδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
19:00 Τσεχία – Κροατία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Περικλή Μακρή
22:00 Ισπανία – Τουρκία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Βέλγιο – Ιρλανδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
19:00 Ισλανδία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη
22:00 Πορτογαλία – Αυστρία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου

ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ
22:00 Ελβετία – Γαλλία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
22:00 Ρουμανία – Αλβανία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Περικλή Μακρή

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ
22:00 Σλοβακία – Αγγλία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
22:00 Ρωσία – Ουαλία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη

ΤΡΙΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ
19:00 Βόρεια Ιρλανδία – Γερμανία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου
19:00 Ουκρανία – Πολωνία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
22:00 Κροατία – Ισπανία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη
22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη

ΤΕΤΑΡΤΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ
19:00 Ισλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Περικλή Μακρή
19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου
22:00 Σουηδία – Βέλγιο, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη
22:00 Ιταλία – Ιρλανδία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη

loading...
You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptRead More